Який матеріал вибрати: металочерепицю або бітумну черепицю?
При виборі покрівельного матеріалу багато споживачів часто задаються питанням, який з цих двох матеріалів краще? І металочерепиця, і бітумна черепиця по надійності і довговічності не поступаються один одному, при цьому перебувають приблизно на одному ціновому рівні.
Бітумна черепиця дозволяє втілювати в життя найсміливіші архітектурні рішення - її можна монтувати на складних крівлях різних конфігурацій і при цьому практично не залишається відходів. Широкий вибір колірної гами і візерунка поверхні цього матеріалу задовольнить навіть найвимогливіших дизайнерів, тим більше, що на ринку присутні відомі бренди, які готові поставити будь-який колір бітумної черепиці під замовлення. Покрівля під бітумною черепицею практично не шумить під час зливи та граду, а невеликі за розміром листи такого матеріалу не вимагають спеціального засобу для транспортування на об'єкт.
У той же час, монтаж металочерепиці набагато простіше і швидше. Серйозні виробники гарантують більш тривалу експлуатацію покрівель з металочерепиці - до 50 років! - За рахунок збільшення корозійної стійкості цього матеріалу. Шум під час опадів не буде завдавати незручностей, якщо правильно облаштувати мансарду, із застосуванням сучасних утеплювачів, які, до того ж, мають високі шумоізоляційні властивості. А доставку металочерепиці часто організовують продавці будівельних матеріалів, і покупцеві про це турбуватися немає потреби.
Так чому ж віддати перевагу? Вибираючи з цих двох покрівельних матеріалів, краще всього керуватися своїми смаками та уподобаннями. Якщо ви бажаєте витончену дах, з оригінальним візерунком і незвичайним кольором - купуйте бітумну черепицю. Якщо ж, вам хочеться більш практичну покрівлю - вибирайте металочерепицю. У будь-якому випадку, який би матеріал вам не сподобався, вибирайте якість. І нехай ви витратите трохи більшу суму, це допоможе вам у майбутньому зберегти кошти і заощадити на ремонті. Пам'ятайте, що тільки якісна покрівля буде служити вам вірою і правдою довгі роки!
При якій температурі повітря можна монтувати бітумну черепицю?
В ідеалі, бітумна черепиця монтується в гарну погоду, без опадів, при температурі повітря вище +5°С. Якщо ж виникає необхідність укладати бітумну черепицю в більш прохолодну погоду, при температурі нижче +5°С, рекомендується перед цим потримати матеріал в теплому приміщенні протягом 2-3 днів. При монтажі клейову частину листа необхідно прогрівати спеціальним будівельним феном, клей і бітумну мастику підігрівати на водяній бані, а гибку листів здійснювати в теплому приміщенні.
Щоб уникнути цих додаткових турбот, ми рекомендуємо проводити монтаж бітумної черепиці при хороших погодних умовах.
Чи можна монтувати металочерепицю на дах з нахилом ската 10 градусів і нижче?
Металочерепицю не можна монтувати на покрівлі з ухилом ската менше 14°. І ось чому: профіль (хвиля) листа металочерепиці має зворотний нахил в 12-14° щодо горизонтальної площини. Якщо порушувати технологію і встановлювати металочерепицю на більш пологу дах, під час опадів вода буде застоюватися в місцях кріплення саморезов і провокувати руйнування матеріалу.
Чим відрізняються скловата і кам'яна вата?
Головна відмінність між скловатою і кам'яної (базальтової) ватою - це сировина, що застосовується для виготовлення цих матеріалів. Першу виготовляють зі скла - піщаного кварцу, а другу - з базальту.
І скловата, і базальтова вата приблизно однакові по теплопровідності, але абсолютно відрізняються по вогнестійкості, зважаючи різної температури плавлення (у скловати температура плавлення - 600°С, у базальту - 1000°С). Тому Європейська Класифікація займистості будівельних матеріалів відносить скловату до класу горючості А2, а базальтову вату - до класу А1.
Навіщо облаштовують вентиляцію підпокрівельного простору?
За законами фізики, тепле повітря, піднімаючись вгору з приміщення, охолоджується і осідає конденсатом в підпокрівельному просторі. Якщо від вологи своєчасно не позбутися, це може привести до намокання утеплювача, що веде до втрати його теплоізоляційних властивостей.
Волога і вогкість - це ідеальна середу для освіти і розмноження грибків і цвілі, а також першопричина руйнування дерев'яних елементів кроквяних систем, перекриттів і стін, що в подальшому може викликати руйнування всього будинку. Тому будь-яка утеплює дах в обов'язковому порядку повинна мати вентильований простір під покрівлею. Тим більше, що за рахунок цього зменшується нагрівання внутрішнього простору будівлі в жаркий час.
Чи потрібно встановлювати гідробар'єр?
Основне призначення гідроізоляційної плівки - захист горища і всього внутрішнього простору будівлі від атмосферної вологи і внутрішнього конденсату в прохолодну пору року. Також гідробар'єр відмінно оберігає горище від проникнення пилу і є додатковим шаром термоізоляції.
Для того, щоб гідробар'єр в відмінно виконував покладені на нього функції, необхідно правильно монтувати верхнє покриття (металочерепицю), залишаючи між ним і шаром гідроізоляційної плівки невеликий повітряний зазор, заввишки приблизно 4-6 см.
Ріжуть чи металочерепицю "болгаркою"?
Металочерепицю не рекомендується різати "болгаркою" з кількох причин. По-перше, при різанні абразивним кругом в місці реза сильно підвищується температура, яка випалює полімерне покриття металочерепичного листа. По-друге, під дією все тієї ж температури руйнується оцинковка листа, яка захищає сталевий лист матеріалу від корозії. У місцях порізки "болгаркою" на металочерепицю можуть утворюватися корозійні вогнища і патьоки іржі.
Для того, щоб оберегти металочерепичної покрівлю від таких наслідків, різання листів металочерепиці здійснюють за допомогою ручних ножиць по металу, електричних висічених ножиць, електролобзика або дискової пилки з твердосплавними зубами. Після порізки ретельно видаляють з поверхні листа металеві тирса, які також можуть спровокувати появу іржі.
Як довго служить металочерепиця?
За умови правильного монтажу металочерепиці, така покрівля буде служити десятиліттями. Наприклад, компанія Ruukki гарантує експлуатаційний період своєї продукції від 20 до 50 років. При цьому, всім відомо, що виробники часто перестраховуються і значно занижують реальний термін служби. Це означає, що віддаючи перевагу якісному покрівельного матеріалу від перевіреного виробника, можна продовжити термін служби покрівлі свого будинку набагато більше 50 років.
У чому відмінності між гідробар'єром і паробар'єром?
Гідроізоляційна плівка (гідробар'єр) не пропускає вологу зверху і тепле вологе повітря зсередини приміщення (або утеплювача) через свою пористу структуру. Вона укладається з зовнішнього боку приміщення, поверх крокв, прямо під Контррейки з невеликим зазором між нею і металочерепицею.
Паробар'єр або пароізоляційну плівку використовують з внутрішньої сторони приміщення і кріплять на утеплювач. Його функція - не допустити проникнення пари і вологи в утеплювач.
Яку товщину утеплювача необхідно використовувати?
Для того, щоб створити необхідні умови в центральних і північних районах Україні, рекомендується використовувати утеплювач товщиною не менше 150 мм. А краще і всі 200 мм. Це не тільки забезпечить відмінну теплозахист, але також допоможе істотно заощадити на обігріві приміщення.
Скільки прослужить мідна покрівля?
Щоб не бути голослівними, наведемо приклад мідної крівлі, яка служить вже ні багато ні мало - 700 років! Це покрівля католицького собору в місті Хільдесхайм в Німеччині, виготовлена з кованих листів міді товщиною 3-6 мм.
Сучасну мідну покрівлю, як правило, виробляють з більш тонких аркушів (0,6 або 0,7 мм.), Тим не менш, вона теж прослужить довго - в межах 100-150 років. За рахунок такої товщини аркушів зменшуються витрати на матеріал, полегшуються покрівельні роботи і зменшується навантаження на конструкцію будівлі без шкоди для функціональності даху. За бажанням клієнта, ми можемо поставити мідну покрівлю і більшої товщини, але це значно збільшить і ціну матеріалу, і вартість монтажних робіт.