Від вибору покрівельного матеріалу значною мірою залежить не лише зовнішній вигляд, а й комфортність проживання у будинку. Сучасний ринок пропонує різні види покриття. Найпрактичніший варіант для похилих дахів — це листовий матеріал. До його найпопулярніших видів належить шифер та металочерепиця.

Технологія виготовлення та функціональні характеристики шиферу і металочерепиці: основні відмінності

Шифер — це традиційний матеріал, який використовується у будівництві багато десятиліть і зберігає актуальність досі. Його виготовляють з суміші цементу, азбесту та води. Сучасні виробники також пропонують шифер з фіброцементу, у якому відсутній токсичний азбестовий порошок. Готовий розчин заливають у форми, висушують і потім розрізають на листи потрібного розміру. Листовий шифер має хвилеподібну форму. Найчастіше для покриття даху використовують 8-хвильні листи. Їх компактний розмір дає змогу перекривати невеликі площі без необхідності розрізання.

Що краще шифер чи металочерепиця

На відміну від шиферу металочерепицю виготовляють з листів сталі товщиною 0,4-0,5 мм, зробленої з допомогою технології холодного прокату. Цей метод дозволяє зберегти міцність металу. Щоб запобігти корозії та іншим ушкодженням матеріал оцинковують, ґрунтують та наносять з зовнішнього боку полімерне покриття, а з внутрішнього — прозорий лак. На наступному етапі виробництва на листах роблять хвильові вигини за допомогою спеціальних верстатів. Таким способом металочерепиці надають вигляду натуральної керамічної черепиці. Листи цього покрівельного матеріалу можуть мати різну довжину, а ширина, залежно від виробника, варіюється в діапазоні 1100-1200 мм.

Матеріали для покрівлі: чим перекрити дах

Обираючи покриття для будівництва чи ремонту покрівлі важливо враховувати цілий комплекс різних факторів:

  • функціональність та практичність;
  • надійність та довговічність;
  • особливості монтажу;
  • зовнішній вигляд;
  • вартість матеріалу та його укладання.

Шифер і металочерепиця відмінно виконують свої функції в якості покрівельного матеріалу для похилих дахів різної площі та конфігурації. Вони мають доступну ціну, тривалий термін експлуатації, відносно простий монтаж. Заміна шиферу на металочерепицю також не потребує значних зусиль.

Шиферний дах має гарну звуко- і теплоізоляцію. Він стійкий до атмосферних впливів: опадів та перепадів температури. Хоча цей матеріал досить крихкий і може постраждати від сильного удару в процесі покриття чи експлуатації. Ще одним суттєвим недоліком шиферу є властивість накопичувати вологу і пил, що зумовлює покриття мохом чи лишайниками. Запобігти цьому можна за допомогою періодичного фарбування.

Якісна металочерепиця завдяки полімерному покриттю добре переносить несприятливі погодні умови. Однак вона може прогинатися під великою масою снігу чи криги. Тому черепиця з металевого профілю не підходить для плоских поверхонь.

Дах з шиферу на відміну від черепиці має досить значну вагу. Тому слід заздалегідь подбати про міцний фундамент та посилену систему крокв. Тоді як вага металевого листа набагато нижча, що зменшує вартість підготовчих робіт. Також покрівля черепицею підходить для малих архітектурних форм. Суттєвим недоліком металочерепиці є погана звукоізоляція. Також вона сильно нагрівається на сонці та охолоджується при мінусових температурах. Ці проблеми можна легко усунути за допомогою сучасного ізоляційного матеріалу.

Металочерепиця для даху

Укладання шиферу можна здійснювати самостійно, тоді як робота з металевими листами потребує залучення спеціалістів. Вартість металочерепиці та робіт з її монтажу дещо вища порівняно з шифером. Хоча це компенсуються меншими витратами на фундамент та дерев'яну основу. Ціни на металочерепицю в Києві та інших містах залежать, в першу чергу, від товщини листа.

Великою перевагою металочерепиці є різноманіття модельного ряду та забарвлення. Це дає можливість створити унікальний та сучасний дизайн вашого будинку, тоді як шиферний дах виглядає більш банально. Замовити металочерепицю з доставкою можна онлайн, вибравши потрібний розмір та колір.