Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що таке водостічна система?
Сучасні водостічні системи - це комплекси труб, ринв та фітингів, що встановлюються на фасадах і дахах будівель. Основна роль таких систем - забезпечення якісного відведення атмосферних опадів і подальший захист фундаментів, фасадів і дахів від їх негативного впливу. В існуючих конструкціях використовується певна кількість труб, а також інші допоміжні компоненти (ринви, відводи, уловлювачі тощо). Ці компоненти використовуються для створення системи зовнішнього водовідведення, яка збирає всі опади в єдину воронку і транспортує їх до місця скидання.
Сучасні системи мають різні конструктивні особливості і можуть використовуватися на дахах різної конфігурації та розмірів.
Основні призначення водостічних систем
Водостоки є невід'ємною частиною будинків, офісних будівель, промислових об'єктів та інших споруд. Незалежно від дизайну або кольору окремих компонентів, ці елементи використовуються для виконання одного і того ж завдання.
1. Усунення деформації стін: у міжсезоння і взимку стіни піддаються руйнівним процесам. Волога проникає в тріщини і при мінусових температурах перетворюється на лід. В результаті лід збільшується в об'ємі і призводить до руйнування стіни. Завдання водостічної системи - захистити зовнішні елементи будівлі.
2. Цілісність фундаменту та вимостки: коли волога просочується всередину фундаменту чи вимощення, цементні компоненти руйнуються. В результаті форма будівлі спотворюється і будівля поступово руйнується.
3. Збереження зовнішнього вигляду: використання цих конструкцій може запобігти появі протікань та плям іржі на огороджувальних конструкціях. Вони згубно впливають на загальний вигляд будівлі.
4. Водовідведення: дощова вода не повинна накопичуватися в калюжах під вікнами, на пішохідних доріжках, на клумбах. Водостічні системи призначені для відведення стоків води з дахів біля вхідних дверей, ґанків, гаражів і сходових клітин.
Матеріали сучасних водостічних систем
Водостічні системи, які починалися з дерева та каменю, зараз виготовляються з таких матеріалів:
Пластик, а саме полівінілхлорид.
Цей матеріал чутливий до ультрафіолетового випромінювання, але завдяки сучасним стабілізуючим добавкам і новим фарбам його можна використовувати понад 20 років. Проте ультрафіолетові промені продовжують руйнувати і ринву, і лакофарбове покриття. Але пошкодження відбувається м'яко та поступово і не викликає утворення плям. І перші 10 років його майже не помітно.
Переваги:
- пластик не іржавіє і не вимагає обслуговування протягом усього терміну експлуатації (крім очищення водостоків від опалого листя);
- водостоки з ПВХ мають гладку поверхню, що перешкоджає налипанню льоду і вони менш схильні до утворення бурульок і намерзання льоду, ніж металеві водостоки;
- опале листя, хвоя і сміття легко ковзають по гладкій поверхні і змиваються потоком води, залишаючи менше сміття в жолобі;
- ринви з ПВХ працюють тихіше. У той час як металеві водостоки створюють гучний і резонуючий шум, водостоки з ПВХ дозволяють воді текти безшумно;
- водостічні системи з ПВХ мають невелику вагу, що є плюсом при транспортуванні і монтажі;
- низька ціна пластикових водостоків також є вирішальним фактором.
Оцинкований металевий лист з полімерним покриттям.
На лист наноситься багатошаровий захист, що складається з фосфатно-цинкового покриття, грунтовки і полімерної (порошкової) фарби. В результаті утворюється міцне захисне покриття з яскравими, насиченими кольорами. Пофарбовані сталеві водостічні системи можуть експлуатуватися протягом 30-60 років без значної втрати зовнішнього вигляду. Якщо ціна металевих водостоків не надто висока, вони є ідеальним варіантом, за винятком шуму.
Перевагами металевого водостоку також є його висока механічна міцність і негорючість.
Різновиди ринв
Ринви бувають карнизні, розжолобкові та парапетні. На сьогодняшній день всі водостічні системи - це карнизні моделі і монтуються вони вздовж звиску покрівлі.
Розмір ринви підбирається індивідуально до кожного будинку і відштовхується від плану покрівлі. Важливо точно підібрати той розмір водостічної ринви яка надійно виконає своє призначення, а саме, збере всю воду. Для цього потрібно керуватися інструкціями до монтажу, який пропонує кожний виробник систем водостоків.
Для можливісті охайно огинати кути покрівлі, рекомендується обов'зково використовувати кути ринви. При кріпленні двох ринв використовується з'єднувач ринви. Купити водостічні ринви не складно, якщо є розміри покрівлі та інструкція виробника. Для кріплення ринви використовують кронштейни ринви, які кріпляться як лобову дошку, та бувають пластиковими (ПВХ) і металевими, так і довгі металеві, які кріпляться на крокви даху
Водостічні труби
Труби водостоку прийнято розділяти з урахуванням їхнього діаметру.
Вірний вибір необхідного перерізу випливає з урахуванням двох основних критеріїв - це площа даху та конструктивні характеристики. Ціна на водостічні труби теж випливає з деяких аспектів: матеріал, з якого виготовлені труби (метал або пластик), діаметр труби та в деяких випадках - колір.
Для того щоб конструкція водостічних труб могла охайно огинати елементи будтнку, що виступають, в комлекті кожної водостічної системи є коліна. Коліна мають вигнуту форму у фронтальній та бічні площині.
Монтаж труб відбувається за допомогою кронштейнів та дюбелів різної довжини. Шпильки, зазвичай, мають антикорозійне цинкове покриття та пофарбовані у колір водостоку. Це надає змоги протистояти негативному впливу вологи.
Додаткові компоненти водостоку
Для збору потоків води з ринв монтується лійка, яка також присутня у загальні схемі водозливу. Лійка буває прохідною, правою або лівою (з вмонтованою заглушкою). Якщо лійка є прохідною, а будинок не має закінченого кола, то по краях ринви кріпиться заглушка. Заглушка може бути правою, лівою або універсальною.
Якщо водостічна система припукає збір води в підземний септик, на рівні землі ставиться колодязь, призначений для сброру піску, листя та іншого сміття, які змиваються водою і прямують по трубам.
Інструкції з монтажу різних водостічних систем Ви знайдете за цим посиланням