Металочерепиця - один з найпоширеніших покрівельних матеріалів у світі. Вона легка, надійна, зручна у монтажі та логістиці, з великим вибором кольорів. Виготовляється металочерепиця шляхом пресування та протяжки з тонколистового оцинкованого металу різної товщини, з різним вмістом цинку та з різним поверхневим покриттям. То ж, на що потрібно звернути увагу при виборі металочерепиці?

1. Товщина сталі

На теперішній час металочерепицю виготовляють з металу товщиною від 0,38 мм до 0,6 мм. Оптимальна ж товщина для металочерепиці - від 0,45 мм і вище. Металочерепиця виготовлена з тоншої сталі буде менш довговічнішою та схильною до деформації при монтажу.

2. Тип покриття

По верху оцинкованої сталі, яка буде використовуватися для виготовлення металочерепиці, наноситься різне захисне покриття, яке теж впливає на довговічність. Розглянемо основні:

- поліестер: бюджетний варіант товщиною до 25 мікронів, має яскравий блиск і підходить для м’якого клімату, боїться подряпин, тому потребує обережного монтажу;

- поліестер матовий: через глибокий матовий ефект має товстіше напилення до 35 мікронів, стійкіший до подряпин і довше зберігає колір;

- Crown BT (або Purex) - стійке напівматове покриття розроблене фінською компанією Ruukki, яке через свою унікальність по захисту металочерепиці, дає гарантію до 40 років;

- Pural Matt - покриття створене товщиною 50 мікронів, є ідеальним для будинків вкритих металочерепицею, побудованих в місцях з агресивними умовами (близькість до моря, висока вологість, пил, та інше).

3. Цинковий шар

Захисне покриття з цинку оберігає металочерепицю від корозії й залежно від виробника коливається рід 50 грамів на один квадратний метр до 275. В деяких європейських виробників цей показник складає 350 г/кв.м. Але якщо переслідувати оптимальні параметри, то рекомендована кількість цинку має бути не менше 225 г/кв.м, що дасть мінімум 30 років бездоганної служби даху вкритого такою металочерепицею.

4. Форма та колір профілю

Цей пункт щонайпростіший, але для багатьох стає важким вибором. Що можемо сказати? Єдине - колір повинен відповідати загальній стилістиці вашого будинку і вашим уподобанням. Що стосується форми профілю - чим вища хвиля, тим дорожче буде коштувати металочерепиця, тому що більше металу піде на виготовлення одного квадратного метра в порівнянні з низькими профілями. Висока хвиля має чудовий вигляд на великих багатоскатних будинках, віллах. Металочерепиця з маленькою хвилею зробить невеликий будинок виразним та стильним. Що до міцності, то враховуючи правильно зроблену обрешітку під металочерепицею, цей параметр від форми профілю мало чим буде залежати.

5. Гарантія виробника

Дуже важливий аспект при купівлі металочерепиці. Якісний матеріал завжди супроводжується гарантією від виробника на 10-50 років, і залежить від покриття, товщини металу та цинку.

6. Сертифікати якості

Купуючи металочерепицю переконайтеся, що вона має сертифікати відповідності.

Є питання, або хочете дізнатися більше - телефонуйте нам! Ми з радістю надамо додаткову та корисну інформацію!